Başkanın Mesajı

Gözlerimizi kapayıp tek başımıza yaşadığımızı düşünemeyiz.

Memleketimizi bir çember içine alıp dünya ile olan bağlarımızı kopartamayız.

Aksine yükselmiş, ilerlemiş, çağdaş bir millet olarak medeniyet düzeyinin de üzerinde yaşayacağız. Bu hayat ancak ilim ve fen ile olur. İlim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her ulus ferdinin kafasına koyacağız. İlim ve fen için kayıt ve şart yoktur.

Mustafa Kemal Atatürk


KABATAŞ; Kardeşlik, başarı ve Aşk'ın bir araya gelmesidir. Avrupa, balkanlar ve 81 ilden gelen öğrencilerin kardeşliği, mezunlarımızın ülke ve küresel çaptaki başarıları, birbirlerine aşk ile bağlılıkları KABATAŞ’ı  ifade eder.

113 yıllık tarihimiz de şehitlerimiz ile, mezunlarımız ile, başarılarımız ile  ülkemizin en saygın eğitim kurumu olarak kalmayıp; 30.000 i aşkın mezunumuz ile  yaşayan tarihimizin en güzel örneğini teşkil ettik.

Şimdi mezun ve mensuplarımız  derneğimiz altın da toparlamak, okulumuza, ve diğer  resmi eğitim kurumlarına faydalı olma amacı ile yola çıktık.

Amacımız; logomuzu, ismimizi, mimarimizi  taklit edilemeye çalışarak KABATAŞ’ın değerini düşürmeye çalışanlara mücadele etmek ile birlikde ,okulumuzun  ülkemizin eğitim kurumları arasındaki yerini birinci sıraya getirmek ,derneğimizi okul mezun  dernekleri arasında öncü ve örnek olan yapmaktır.


İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği Olarak ;


Vatanımız;  81 vilayeti ile Türkiye

Bağlılığımız; Mustafa Kemal Atatürk ilkeleri ile Türkiye Cumhuriyeti

Sevdamız; Kabataş Erkek Lisesi dir.


AHMET ALPER AKSOY

Yönetim Kurulu Başkanı